Články

Bohové neexistují

26. února 2017 v 15:26 | Lotty Lytton
Poslední dny se ve škole nudím. Více než obvykle. A tak jsem se začetla do příběhů řecké mytologie. Zvlášť na nervy mi leze nejvyšší bůh Zeus.

Ve všech příbězích, ve kterých se objevil, seděl ve svém skvostném paláci na Olympu a byl na někoho uražený nebo nakrknutý. Ve volných chvílích pokud zrovna neposuzoval, jestli jsou k němu ostatní dostatečně uctiví, přemýšlel, jak by někoho krutě potrestal nebo ještě lépe srazil bleskem.

Bylo nebylo - o Popelce

26. listopadu 2016 v 11:57 | Lotty Lytton
Také vám, jako malým, vaši rodiče vyprávěli pohádky? Ano? A nenechalo to na vás žádné následky? Jste si jistí?

Pohádky jsou zlo, já to říkám pořád! A ještě se mi nepodařilo nikoho přesvědčit. Pojďme se raději koukat na horory. Ty si na nic nehrají, a děti to alespoň trochu otrká do tohohle krušného světa.
Nebo dejme pohádkám alespoň dobré konce.

Představme si červenou Karkulku ležící v kaluži krve, kdy se vlk konečně nažral.


Jeníčka a Mařenku na rožni, a Babu Jagu s Ježidědkem jak pořádají hostinu pro všechny přátele...

No dobře, dobře tak ne.
I když jsem hrdá sestřenice, která ráda vypráví pohádky, chápu, že takováhle změna byť prospěšná, by mi asi neprošla.
Takže se pouze rozčílím nad tím, jak jsou pohádky vypravované teď a s tím se spokojím.
Dneska bych si ráda vzala na přetřes Popelku.

Bylo nebylo - o Sněhurce

17. října 2016 v 21:30 | Lotty Lytton
Také vám, jako malým vaši rodiče vyprávěli pohádky? Ano? A nenechalo to na vás žádné následky? Jste si jistí?

Pohádky jsou zlo! Já to říkám pořád. Je v nich plno nesmyslů a dávají dětem špatný příklad. Buď je v nich málo krve, nebo je princezna nechutná zlatokopka, nebo se zvířátka chovají, jako by byla na těžkých drogách.


Jelikož jsem hrdá sestřenice, která vypráví pohádky, rozhodla jsem se i vám čtenářům přiblížit, proč známé pohádky považuji za nesmysl a vyprávím je po svém.

Dneska si trochu rozeberem pohádku o Sněhurce.

5 důvodů proč zakládám blog

30. dubna 2016 v 17:11 | Lotty Lytton
1. Prokrastinace - Jsem v maturitním ročníku. Za čtrnáct dnů maturuji a měla bych se učit. No nejvyšší čas si založit blog a místo důkladné přípravy psát o svých pocitech a strachu, že maturitu neudělám.

2. Místo kde si můžu stěžovat - Jsem člověk, který si stěžuje často, rád a na všechno. Jenomže když chodíte po ulici a neustále na něco nadáváte, lidé okolo vás brzy začnou být mírně nevrlí. Je však zajímavé, že pokud si člověk začne stěžovat na blogu, rázem z něj není hysterický věčně nespokojený bručoun, ale z nějakého důvodu bezva bloger, který se nebojí vyjádřit svůj názor.
Takže přivítejte jednu bezva blogerku, která se nebojí vyjádřit svůj názor.

3. Zajímají mě názory ostatních - I když většinou tvrdím pravý opak, skutečně mě zajímají názory ostatních. Většinou proto, abych se nad nimi mohla naštvat, připadala si chytřejší než lidé okolo a měla pak co kritizovat…takže mi všechny vaše názory napište do komentářů!

4. Komunita blog.cz - Jsme sice taková trochu pochroumaná komunita, kdy si každý hrabe na svém vlastním písečku a snaží se prohrabat do Austrálie rychleji než ostatní, ale i tak nás spojují některé věci. Všem nám vadí vyskakovací reklamy, které se z ničehož nic objeví na našich blozích. Divíme se pro-ana blogerkám. Lovíme zajímavé články v "nejnovějších", když blog blbne a padá, tak blbne a padá nám všem.A všichni jednoho dne budeme hltat tento blog!

5. I přestože jsme všichni jedna veliká ochotná komunita, rozkrájeli bychom se pro sebe, máme srdce ze zlata, na pravém místě a ještě ke všemu na dlani…tak vás nikdy nepotkám. Takže do vás můžu rýt naprosto bez obav, že mi jednoho dne zazvoníte u domu, budete se tvářit výhrůžně a v ruce držet basebalovou pálku.
 
 

Reklama